5 kwietnia 2012

Instalowanie plików .package

Instalacja plików .package przebiega zupełnie inaczej, niż w the Sims 2. W the Sims 2 zawartość zmodyfikowana była rozpoznawana przez grę bez konieczności wykonywania dodatkowych kroków. W the Sims 3, natomiast, trzeba grę "poinstruować", by rozpoznawała i przetwarzała zawartość zmodyfikowaną.

Pamiętaj, że gra musi być zainstalowana i po instalacji należy ją uruchomić po raz pierwszy, by w Moich Dokumentach pojawił się folder z danymi gry the Sims 3.

Aby gra rozpoznawała i przetwarzała zawartość zmodyfikowaną (pliki .package) należy wykonać kilka prostych czynności:

1. Upewnij się, że w moich dokumentach jest folder z grą. Wejdź w Moje Dokumenty i poszukaj folderu o nazwie Electronic Arts. Jeśli go znalazłeś/aś, wejdź do niego i w środku powinien być folder o nazwie The Sims 3. Jeśli się tam znajduje, to połowę drogi masz już za sobą. Moesz być z siebie dumny/a. Jeśli folderu nie ma, upewnij się, że masz zainstalowaną grę i że po instalacji uruchomiłeś/aś ją.

2. Pobierz poniższy plik z szablonem i zapisz go w dowolnym miejscu, na przykład na pulpicie.

Kliknij aby pobrać

3. Otwórz pobrany plik. Do otwarcia potrzebny jest program WinRar, który można pobrać wpisując jego nazwę w wyszukiwarce Google. W archiwum znajdziesz folder o nazwie Mods.

4. Wejdź w Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3 i przeciągnij folder Mods z archiwum do folderu The Sims 3. Po chwili w folderze The Sims 3 powinien się pojawić folder Mods.

5. Upewnij się, że w folderze Mods znajduje się plik Resource.cfg, który jest odpowiedzialny za "nakierowanie" gry na rozpoznawanie i przetwarzanie zawartości zmodyfikowanej, oraz folder Packages, do którego wrzucamy pobrane przez nas pliki .package.

6. Po prawidłowym wykonaiu wszystkich powyższych czynności możesz sobie pogratulować dobrej roboty i cieszyć się nowymi możliwościami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze włączone do czasu wygaśnięcia blogu