14 lipca 2012

Problemy podczas aktualizacji

Podczas aktualizacji mogą wystąpić błędy. Jeśli natrafisz na jeden z nich, zastosuj się do zaprezentowanych tutaj rozwiązań.

1.
Podczas aktualizacji pojawia się informacja o niewłaściwym pliku (Invalid file). Spowodowane jest to tym, że możesz mieć zmienione bądź usunięte plki .ini zlokalizowane w folderze:

'Mój Komputer/Dysk, na którym masz zainstalowaną grę (najczęściej C:)/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/GameData/Shared/NonPacked/Ini'.

Jeśli niczego nie ruszałeś w tym folderze, to inny plik powoduje problem. Może to być brak domyślnych utworów muzycznych w folderze:

'Mój Komputer/Dysk, na którym masz zainstalowaną grę (najczęściej C:)/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/GameData/Shared/NonPacked/CustomMusic'.

W folderze powinno być 7 utworów o następujących tytułach:

  • Blame It On Me
  • Ghosts (Radio Edit)
  • I Love LA
  • Punches, Kicks, Trenches and Swords
  • Revolution
  • The Other Side
  • True Stories

Powodem może być brak domyślnych plików w bibliotece w folderze:

'Mój Komputer/Dysk, na którym masz zainstalowaną grę (najczęściej C:)/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/GameData/Shared/NonPacked/Library'. Powinny tam znaleźć się 22 pliki.

Jeśli w tym folderze nie grzebałeś, to powodem błędu mogą być zmienione pliki .exe. W folderze:
'Mój Komputer/Dysk, na którym masz zainstalowaną grę (najczęściej C:)/Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/Game/Bin'. Jeśli masz oryginalną grę, to żadnych plików .exe nie powinno brakować.

Jeśli w folderach 'Library', 'CustomMusic' czy 'Ini' brakuje jakiś plików, bądź jesteś pewien, że to obecne w nich pliki powodują błędy podczas aktualizacji, to zostaw folder 'NonPacked' otwarty, zrób kopię zapasową tego/tych folderu/ów i włóż płytę z grą the Sims 3 do napędu. Będziesz kopiować oryginalne foldery z plikami z płyty na dysk, do folderu 'NonPacked'. Gdy pojawi się okienko uruchamiania, zamknij je i wejdź w Mój Komputer i odnajdź ikonkę z grą. Kliknij na nią prawym przyciskiej myszy i wybierz 'Otwórz' i znajdź folder/y, który/e Cię interesuje/ą w 'GameData/Shared/NonPackages/Twój/Twoje folder(y)'. Folderem/ami, który/e Ciebie zainteresuje/ą będzie/będą te(n), którego/ych nazwa jest taka sama, jak folderu/ów na dysku, w którym/ych brakuje plików, bądź pliki w nim/ch znajdujące się powodują Twoim zdaniem problemy z aktualizacją. Skopiuj folder(y) z płyty i wklej go/je do wcześniej otwartego 'NonPackaged'. Zatwierdź zamianę plików.

2.
Wyskakuje błąd w stylu „Wychodzi na to, że masz zainstalowaną nieoficjalną modyfikację gry, która nie pasuje do Twojej obecnej wersji gry the Sims 3 [...]”.

Porada: Sprawdź, czy masz zainstalowane nieoficjalne Core Mody np. Awesomemod lub twallan's Error Trap i albo je usuń, albo pobierz wersje zgodne z Twoją obecną wersją gry. Modyfikacje znajdziesz w 'Moich Dokumentach/Electronic Arts/The sms 3/Mods/Packages', ewentualnie w podfolderach w 'Packages'.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze włączone do czasu wygaśnięcia blogu