7 stycznia 2013

Syberyjska pogoda

Syberia jest ogromnym obszarem. Ciężko jest uogólnić i przyjąć jedną wersję pogody, która tam panuje. Informacje o pogodzie i opadach, które uwzględniłem w modyfikacji odnoszą się do Irkucka, lecz zbieżność tę należy potraktować z przymróżeniem oka i nutką sarkazmu.

Modyfikacja o nazwie "Syberyjska pogoda" zmienia warunki pogodowe w następujący sposób:

Zima
Zima jest bardzo mroźna i długa. Mrozy mogą dochodzić nawet do -40 stopni nocami, a za dnia do -30. Temperatura zimą nie wzrośnie powyżej zera. Śniegu jest mniej, niż domyślnie, ale zawsze się pojawia i utrzymuje całą zimę.

Wiosna
Wiosna jest zimna i w pierwszej połowie trwania pory roku bardziej przypomina zimę, niż wiosnę. Mrozy mogą być silne jak zimą, szczególnie nocami, lecz za dnia temperatura potrafi przejść na wartości dodatnie i wzrosnąć nawet do 15 stopni. Początkowo śnieg nie roztapia, ale im bliżej końca pory roku, tym większa szansa, że w najcieplejszym momencie dnia śnieg się roztopi. Początkowo również może sypnąć śniegiem, ale nie tak obficie jak zimą. Częste skoki i wachania temperatury. W drugiej połowie pory roku możliwe przelotne opady deszczu, ale nie tak często jak domyślnie.

Lato
Temperatura latem nie odbiega od tej znanej w pozostałych częściach świata. Zazwyczaj jest to 20 stopni, czasem może dojść do 30 w najcieplejszym momencie dnia, lub tę wartość przekroczyć. Nocą temperatura spada do poziomu ok. 10 stopni, ale nie poniżej 0. Latem deszcz występuje rzadziej niż domyślnie. Na początku i końcu lata możliwe nocne przymrozki.

Jesień
Jesień przypomina wiosnę, lecz kolejność zjawisk pogodowych jest odwrócona. Początkowo nagłe spadki temperatury nocami, później także za dnia. Mrozy stają się coraz silniejsze, a w drugiej połowie pory roku możliwe opady śniegu. Deszcz występować może w pierwszej połowie pory roku.

Typ:
Modyfikacja pliku XML

Wersja gry:
1.42

Niezgodność:
Koliduje z modyfikacjami, które zastępują plik o tej samej instancji


Wrzucamy do:
Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Mods/Packages

Rozmiar:
1,72 KB

Rozszerzenie:
.package

Na 4Shared

Kliknij aby pobrać

Na Mediafire

Kliknij aby pobrać

1 komentarz:

  1. Genialne. Fajnie, że udostępniłeś już :). Jak zachce mi się syberyjskich mrozów to zassam z pewnością :P

    OdpowiedzUsuń

Komentarze włączone do czasu wygaśnięcia blogu