25 stycznia 2014

Mroźne zimy / Gorące lata

Modyfikacja ta zmienia wartości (wskaźniki) temperatur oraz opadów każdej pory roku od wiosny począwszy, na zimie skończywszy.

Wiosna
Pierwsza połowa wiosny często bardziej przypomina zimę. Nocą utrzymują się ujemne temperatury, czasem kilkunastostopniowe mrozy, a rano przymrozki. Śnieg może padać, gdy temperatura spadnie poniżej zera, szczególnie w nocy. Za dnia temperatura nieśmiało może przekroczyć zero stopni. Druga część wiosny mija z nieco wyższymi temperaturami oraz możliwe przelotne deszcze oraz burze. Za dnia temperatura powinna wachać się w granicach 5-15 stopni, a w nocy możliwe przymrozki, ale niewielkie.

Lato
Przejście z wiosny do lata może mieć gwałtowny charakter. Temperatura nocą nie powinna spadać poniżej 10. stopni w pierwszej połowie tej pory roku. Za dnia temperatury z reguły ok. 20-25 stopni, ale i zdarzają się upalne dni, kiedy słupek rtęci może zbliżyć się do 40. stopni. Mogą się trafić również chłodniejsze dni z temperaturą nieprzekraczającą 20 stopni. Możliwe gwałtowne burze oraz całodniowe ulewy nawet podczas upałów. Ostatni dzień lata oraz noc, podczas której lato przechodzi w jesień mogą być nieco chłodniejsze, ale temperatura nocą nie powinna spaść poniżej zera.

Jesień
Pierwszy dzień jesieni może być przyjemny z temperaturą w okolicach 15. stopni. Nocą jednak coraz częstsze przymrozki oraz sporadyczne opady śniegu. Druga połowa jesieni często jest wstępem do zimy i temperatury nocami mogą wskazywać kilkunastostopniowe ujemne wartości a za dnia przymrozki do - 10. stopni oraz sporadyczne opady śniegu.

Zima
Zima jest mroźna i śnieżna z temperaturami nawet do -40. stopni. Za dnia spadki do -25. stopni. Śnieg, który spadł jesienią może utrzymać się nawet do późnej wiosny. Zimą śniegu może dopadać, co zwolni proces jego topnienia na wiosnę.

Typ:
Modyfikacja pliku _XML

Wersja gry:
1.63

Niezgodność:
Koliduje z modyfikacjami, które zastępują plik o tej samej instancji
Zgodne z wersjami gry: 1,66 i 1,67 (żadnych zmian)


Wrzucamy do:
Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Mods/Packages

Rozmiar:
1,71 KB

Rozszerzenie:
.package

Dla osób posiadających dodatek Cztery Pory Roku.

Kliknij aby pobrać

1 komentarz:

Komentarze włączone do czasu wygaśnięcia blogu